Zapraszamy na webinarium i szkolenie w programie "Edukacja o polityce"

To już ostatni moment, aby zgłosić swój udział w pierwszym webinarium w programie "Edukacja o Polityce". Webinarium odbędzie się już w czwartek, 15 marca 2018 r.  o godz. 18.00.

Podczas webinarium amerykański ekspert dr Spencer Clark odpowie na często pojawiające się pytania:

  • Jak angażować uczniów i uczennice do dyskusji o polityce?
  • Jak przełamywać niechęć młodzieży do dzielenia się swoimi poglądami w klasie?
  • Jak zainteresować młodych ludzi polityką i sprawami życia publicznego?

J. Spencer Clark to adiunkt na Uniwersytecie Stanowym w Kansas, USA. Jest autorem wielu artykułów i badań w zakresie nauk społecznych, historii i doskonalenia nauczycieli. Wiele z jego prac dotyczyło rozwijania postaw obywatelskich poprzez uczenie się przy wykorzystaniu aktywnych metod rozważania, dociekania, rozwiązywania problemów. Zapewniał profesjonalne konsultacje w zakresie metodologii prowadzenia edukacji obywatelskiej nauczycielom z wielu krajów, m.in. Afganistanu, Armenii, Kazachstanu, Macedonii, Filipin i Turcji. Prowadził także warsztaty na temat edukacji o demokracji, w których brali udział amerykańscy nauczyciele na Uniwersytecie Stanowym w Utah. Był koordynatorem stanowym międzynarodowej inicjatywy z zakresu edukacji obywatelskiej "Deliberating in a Democracy".

Webinarium z udziałem Spencera Clarka będzie tłumaczone na jęz. polski. Będziecie mieli Państwo okazję zadać własne pytania ekspertowi z ogromnym doświadczeniem w zakresie nauczania o demokracji.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na webinarium tutaj >>

SZKOLENIE

Wszystkich nauczycieli i wszystkie nauczycielki uczestniczących w programie "Edukacja o polityce" serdecznie zapraszamy także do udziału w bezpłatnym szkoleniu metodycznym, podczas którego:

  • przedstawimy metody i konkretne ćwiczenia, które warto wykorzystywać podczas zajęć z zakresu edukacji o polityce;
  • zaprezentujemy sposoby uczenia uczniów analizy przekazów medialnych, odróżniania opinii od faktów i oceny wiarygodności informacji podawanych przez media;
  • wymienimy się doświadczeniami z przeprowadzonych już zajęć na podstawie scenariuszy CEO;
  • omówimy i wspólnie przeanalizujemy strategie radzenia sobie z wyzwaniami i trudnościami przy prowadzeniu dyskusji o polityce.

Szkolenie odbędzie się w piątek, 13 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00-16.00. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Podczas szkolenia przewidziana jest przerwa kawowa i ciepły posiłek. Nie zapewniamy zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie.

Chęć udziału w szkoleniu prosimy zgłaszać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego tutaj >>