Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie
06 Czerwca 2018

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z przeprowadzonych zajęć na temat mediów publicznych i relacji Polski z USA/UE/NATO w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie, gdzie uczniowie i uczennice z ciekawością i zaangażowaniem włączali się w dyskusje o polityce.

dyskusje ikonka
29 Maja 2018

Powoli dobiega końca pierwsza edycja programu "Edukacja o polityce". Mamy nadzieję, że zaproponowana przez nas metodyka dyskusji o polityce była angażująca i prowadziła uczniów oraz uczennice do interesujących wniosków. Jesteśmy bardzo ciekawi opinii szkół uczestniczących w programie - zapraszamy do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej i podzielenia się z nami swoimi refleksjami!

screen webinarium
16 Maja 2018

We wtorek, 15 maja 2018 r. prowadziliśmy drugie webinarium w programie "Edukacja o polityce". Dorota Stępniak, nauczycielka Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ożarowie Mazowieckim, wieloletnia praktyczka i ekspertka CEO omówiła, krok po kroku, realizację scenariuszy CEO, podpowiadając uczestnikom wiele ciekawych wskazówek metodycznych i praktycznych. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia webinarium!

Sejm, fot. Wikipedia
11 Maja 2018

W czwartek, 10 maja Sejm uchwalił ustawę obniżającą wynagrodzenia parlamentarzystów o 20 proc. To konsekwencja szerokiej dyskusji publicznej na temat pensji polityków, zapoczątkowanej przyznaniem przez premier Beatę Szydło premii dla ministrów jej rządu. Zapraszamy do przeprowadzenia dyskusji z uczniami i uczennicami na ten temat.

Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie
27 Kwietnia 2018

Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie wykorzystała scenariusze zajęć o podatkach w programie "Edukacja o polityce" jako inspirację do przeprowadzenia projektu uczniowskiego dotyczącego dbałości o dobro wspólne i publiczny sprzęt. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

Strony