Zrealizowane programy

Sprawdź jakie programy zrealizowaliśmy do tej pory.

Młodzi głosują

Młodzi Głosują to program edukacji wyborczej realizowany od 1995 roku przy okazji każdych odbywających się w Polsce wyborów powszechnych: parlamentarnych, prezydenckich i europejskich. W ramach programu szkoły organizują szkolne wybory, w których uczniowie i uczennice mogą głosować na te same partie lub kandydatów co dorośli. Ponadto zespoły szkolne organizują kampanie zachęcające dorosłych do udziału w wyborach oraz prowadzą zajęcia i dyskusje o polityce ze swoimi rówieśnikami. Przy okazji każdych wyborów w programie bierze udział 1000-2000 szkół z całej Polski. Działania zespołów oraz wyniki szkolnych wyborów zbierane są na platformie online Młodzi Głosują

Podstawowym założeniem programu jest neutralność polityczna – materiały merytoryczne pomagają szkołom w prowadzeniu działań bez ryzyka oskarżeń o agitację polityczną. Realizowanie szkolnych wyborów jest zgodne z prawem wyborczym i oświatowym.

Transition Dialogue

W ramach projektu Transition Dialogue w partnerstwie międzynarodowym zostały wypracowane scenariusze zajęć i materiały dotyczące edukacji o transformacji ustrojowej w krajach Europy Środkowej – zapraszamy do korzystania z nich.

Zobacz materiały