Edukacja europejska

Znajomość tego, co dzieje się w Europie jest niezwykle ważna dla młodego pokolenia, ponieważ historia, teraźniejszość i przyszłość Polski są nierozerwalnie związane z wydarzeniami i procesami kształtującymi oblicze naszego kontynentu.

Prowadząc edukację europejską dla szkół oraz uczniów i uczennic:

Co robimy?

„Europejski Uniwersytet Latający” to ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) i ponadpodstawowych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Realizowana jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

„Europejski Uniwersytet Latający” to praktyczne lekcje dla młodzieży zainteresowanej tematyką europejską, poprzez które chcemy pokazać, że Unia Europejska dotyczy wielu obszarów naszego codziennego życia, i że sami możemy mieć wpływ na decyzje podejmowane przez unijne instytucje. Podczas spotkań prowadzonych przez ekspertów Team Europe i animatorów CEO rozmawiamy o edukacji i pracy w Unii, demokracji i jej kryzysach, przyszłości Unii i jej problemach, tożsamości i dziedzictwie europejskim.

Polecane materiały

scenariusze
Publikacja

Europa w 12 lekcjach

Publikacja Komisji Europejskiej. Zawiera informacje o tym, czemu służy Unia Europejska, dlaczego i w jaki sposób została stworzona,  funkcjonuje oraz czego już dokonała dla swoich obywateli i jakie nowe wyzwania przed nią stoją.

scenariusze
Publikacja

UE & Ja

Publikacja Komisji Europejskiej. Zawiera informacje o tym, jak powstała Unia Europejska, na jakich wartościach się opiera, jak funkcjonują jej instytucje i jak wpływa na codzienne życie mieszkańców Europy.

scenariusze
Publikacja

Temat: Europa

16 scenariuszy lekcji o tematyce europejskiej do realizacji treści programowych różnych przedmiotów, począwszy od takich jak nauka o społeczeństwie, historia czy geografia, poprzez języki obce – angielski czy niemiecki, aż po przedmioty ścisłe.